.::CAR1::.

مجله اختصاصی اینترنتی اتومبیل

پیش‌فروش فیات سی‌ینا آغاز شد

این خودرو دارای موتور 1400 سی‌سی با قدرت 77 اسب بخار و استاندارد یورو چهار بوده و پنج دنده است. این اتومبیل در رنج قیمت مناسب عرضه خواهد شد.پیش فروش فیات سی‌ینا از دو روز پیش آغاز شده و تا 15 روز آینده ادامه خواهد داشت.

غلام‌حسین ابراهیم - یکی از مدیران گروه خودروسازی صنعت پارس (تاپکو) -  با بیان مطلب فوق افزود: متقاضیان با مراجعه به نمایندگی‌های فروش شرکت، هنگام ثبت‌نام مبلغ 7 میلیون و 500هزار تومان پرداخت کرده و مابقی نیز در زمان تحویل خودرو به قیمت روز که در دامنه قیمت خودروهای هم کلاس موجود در بازار داخلی مانند هیوندا ورنا است، محاسبه خواهد شد.

گفتنی است، قیمت هیوندا ورنا حدود 17 میلیون تومان است.

وی خاطرنشان کرد: کارخانه مونتاژ این خودرو دارای سالن‌های بدنه‌سازی، مونتاژ و خط رنگ پیشرفته بوده و از اول مهر امسال تولید خود را آغاز و از ابتدای آذر نیز تحویل خودرو به متقاضیان را انجام خواهد داد.

او خاطرنشان کرد: این شرکت قراردادی را با شرکت فیات امضا کرده که بر اساس آن پنج محصول فیات با پلت فرم 178 به نام‌های استرادا، ویکند، سی‌ینا، پالیو و آی‌دیا به صورت مرحله‌ای تولید خواهد کرد که اولین محصول، خودرو سی‌ینا خواهد بود.

وی در توضیح مشخصات فیات سی‌ینا گفت: این خودرو دارای موتور 1400 سی‌سی با قدرت 77 اسب بخار و استاندارد یورو چهار بوده و پنج دنده است.

او ادامه داد: امکانات ویژه این خودرو شامل ترمز ABS، کیسه هوای راننده و شاگرد، فرمان تمام هیدورلیک، سیستم ضد سرقت و میله‌های محافظ جانبی در‌ها برای جلوگیری از صدمه در هنگام تصادف و سیستم خودکار قطع سوخت در هنگام تصادف است.

به گفته وی، این خودرو دارای سیستم ثبت اطلاعات سفر، باز شدن قفل صندوق عقب و در باک از داخل خودرو، سیستم تنظیم صندلی راننده در شش جهت، CD PLAYER و صندوق عقب با حجم 515 لیتر است. فیات سی‌ینا دارای گیربکس اتوماتیک نیز بوده و پلات‌فرم آن قابلیت نصب 10 تیپ مختلف موتور را دارد که هم بنزین و هم گازسوز است.

مدیر روابط عمومی گروه خودروسازی صنعت پارس خاطرنشان کرد: شرکت خودروسازی صنعت پارس از سال 1382 توسط جمعی از مدیران صنعت خودرو تاسیس شده و از جمله مهمترین قراردادهای آن، قرارداد با فیات ایتالیا برای تولید پنج مدل خودرو است.

شرکت تاپکو به همراه شرکت بن‌رو زیرمجموعه شرکت بنیان توسعه صنعتی پارس (تولیدکننده‌ سان یانگ موسوم به بنز کره‌یی یا همان چیرمن و همین‌طور کوراندو) هستند.
+ نوشته شده در  دوشنبه دهم تیر ۱۳۸۷ساعت 23:38  توسط آرش و علی  |